Створюємо притулок заради безпеки
Створюємо притулок заради безпеки.
Потреба в укріпленому приміщенні сьогодні відчувають багато громадян. Можна облаштувати притулок у власному будинку і як це зробити правильно? Про це і піде мова нижче.
Притулок (також кажуть захисна, чи безпечна кімната) - це приміщення, яке призначене для укриття і рятування людей у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Останні можуть бути різними, в тому числі природними та техногенними. Але зараз на перше місце виходять військові чинники. Адже сусідство з воюючими сторонами (ким би вони не були) небезпечно насамперед для мирного населення. Там, де військовий захищений своїми навичками і спеціальними спорудами, звичайний людина піддається всіляким ризикам. Треба сподіватися, що бойові дії в осяжному майбутньому будуть припинені. Але ще довгий час чимала частина наших громадян буде жити в очікуванні атак. Тому наявність притулку корисно не тільки в якості захисту для життя, але і з психологічної точки зору.
З іншого боку, цікавий факт, що в США і європейських країнах наявність у приватному будинку власного притулку - не рідкість. Більш того, у ряді регіонів вбудовані в житлові будинки захисні кімнати стали нормою.
По суті, притулок - це необхідність в сучасному світі. Безпечне приміщення допоможе захистити своїх власників від обстрілів і вибухових навантажень, ударної хвилі і пожеж, можливих масових заворушень та інфраструктурних аварій, а також вторгнення зловмисників.
Вибір приміщення.
В ямах більшості наших громадян притулок, швидше за все, асоціюється зі схованим вглиб під землею бункером з дуже товстими стінами і дверима з кодовим замком. В реальності майже всі подібні приміщення, що дісталися нам від радянських часів являють собою або переобладнані підвали житлових будинків, або підвальні або цокольні бетонні коробки, лише трохи притрушені землею.
Щоб організувати притулок у власному будинку, треба правильно розуміти його призначення. Будувати споруду, яка захистить від прямого попадання авіаційних бомб або артилерійських снарядів, навряд чи має сенс. Для цього доведеться витратити чимало коштів, виконати великий обсяг земляних і бетонних робіт, але в підсумку все одно не мати стовідсоткової гарантії безпеки. Від удару такої сили може врятувати хіба що приміщення, розташоване під товщею землі та бетону в кілька метрів. Простіше і дешевше, у разі чого, тимчасово евакуюватися з небезпечної зони.
І все ж підвищити ступінь власної захищеності від влучень осколків і впливу ударної хвилі можна і потрібно. Для цього необов'язково планувати бункер. Можна обійтися звичайною, розташованої на першому поверсі в глибині будівлі кімнатою з міцними стінами. Приміщення в цокольному поверсі підійде більше. Добре, якщо в кімнаті не буде вікон: вони, звичайно, забезпечують природні освітлення і вентиляцію, але значно підвищують ризик поранень. Тому посилити конструкції і надати захисні функції можна навіть господарському блоку. Також хороший варіант - гараж, прибудований чи вбудований в будинок. Але найкращим чином для організації притулку підійде підвал, який зможе врятувати життя більшості надзвичайних подій.
Якщо будівництво будинку тільки планується, бажано продумати розташування притулку так, щоб вхід у нього знаходився якомога ближче до дитячої кімнати та спальні. Адже чував, людина з більшою вірогідністю впорається з хвилюванням, орієнтується у просторі
і швидко зникне в захисному приміщенні. А ось спросоння складніше зосередитися і зрозуміти, що робити.
Надо также правильно выбрать площадь убежища. При этом следует учесть не только количество проживающих в доме, но и возможное присутствие гостей. В то же время в сложной ситуации не до норм проживания. Скажем, на 10-12 м2 смогут с вполне приемлемым комфортом временно укрыться восемь- десять человек.
Кстати, оборудование в том же подвале убежища вовсе не означает потерю свободной площади. В повседневной жизни там можно устроить хранилище для овощей и консервации, зал для занятий спортом, домашний кинотеатр и т.д.
Для виконання робіт з будівництва притулок ми пропонуємо орендувати наше обладнання, наприклад:
Оренда відбійного молотка - 150 грн./добу + Завдаток 2000 грн.
Оренда болгарки - 50 грн./добу + Завдаток 1500 грн.
Оренда бетонозмішувача - 50 грн./добу + Завдаток 2000 грн.
Оренда глибинного вибратра - 100 грн./добу + Завдаток 1500 грн.
- Оренда будівельного риштуванняПереваги та різновиди Будівельного риштування для оренди.Оренда будівельного риштування